بهترین و مجهزترین کلینیک دندانپزشکی کودکان

نخستین دندان‌های کودک یا همان دندان‌های شیری بسیار مهم‌اند. دندان‌های شیری سالم و محکم به کودک کمک می‌کند تا به راحتی غذا را بجود، تلفظ حروف را به خوبی یاد بگیرد و زیبا و سالم به نظر برسد. به علاوه اگر شکستگی و پوسیدگی دندان‌های شیری به موقع درمان نشود، سلامت عمومی کودک نیز تحت الشعاع قرار می‌گیرد. همچنین دندان‌های شیری فضا را برای رویش مرتب و منظم دندان‌های دائمی حفظ می‌کند. برای این که کودک ذهنیت خوبی نسبت به دندانپزشکی داشته باشد، باید خاطره خوشایندی از نخستین ویزیت دندانپزشکی داشته باشد و این خاطره بدون هیچ اضطراب و نگرانی برایش رقم بخورد. اگر کودک اولین بار با درد و ناراحتی به دندانپزشکی برود، مسلماً تا پایان عمر با فکر کردن به دندانپزشکی دچار ترس و نگرانی خواهد شد.

معاینات منظم و دوره‌ای نقش مهمی در حفظ سلامت دهان و دندان‌های کودکان دارد. دندانپزشک اطفال در این معاینات به موارد زیر توجه می‌کند:

  •  بررسی وجود مشکلاتی که دیده یا حس نمی‌شود.
  •  سوراخ شدن دندان یا دیگر نشانه‌های پوسیدگی
  •  معاینه دندان‌ها و لثه‌ها به منظور تشخیص نشانه‌های بیماری و عفونت لثه
  •  جرم‌گیری کامل دندان‌ها

در جلسات معاینه جرم‌گیری کامل دندان‌ها انجام می‌شود، یعنی این که دندانپزشک دندان‌ها را تمیز می‌کند، پولیش می‌زند و شستشو می‌دهد تا پلاک و جرم تشکیل شده روی سطح دندان زدوده شود. چنانچه هر شش ماه یک بار به دندانپزشک مراجعه کنید، می‌توانید نگرانی‌ها و سوالات خود درباره سلامت دهان فرزندتان را با دندانپزشک کودکان در میان بگذارید. به منظور رزرو نوبت و یا مشاوره با متخصصین ما می‌توانید با شماره ما تماس حاصل فرمایید.


دندانپزشک کودکان


دندانپزشک کودکان متخصصی است که دوره تخصصی دندانپزشکی با محوریت درمان مشکلات دهان و دندان‌ کودکان، یعنی بیمارانی با نیازهای خاص یا نیازمند مراقبتی ملایم را پشت سر گذاشته است. دندانپزشک کودکان سلامت دهان و دندان‌های کودک را از دوران نوزادی تا نوجوانی تحت نظر قرار می‌دهد. دندانپزشک اطفال در زمینه مراقبت و درمان دندان‌ها، لثه‌ها و دهان کودکان از تجربه و دانش بالایی برخوردار است.

مشکلات دندان در کودکان


بیماری‌ها و مشکلات دندانپزشکی در کودکان عبارتند از:

پوسیدگی دندان

اگر چه پوسیدگی دندان مشکلی قابل پیشگیری است، اما این عارضه شایع‌ترین بیماری مزمن در کودکان 11 ـ 6 سال محسوب می‌شود. پوسیدگی دندان هم در دندان‌های شیری و هم در دندان‌های دائمی دیده می‌شود و در اثر خورده شدن لایه سطحی سخت دندان، یعنی مینا، توسط اسید بروز می‌یابد. تغذیه نقش مهمی در سلامت دندان کودکان دارد و به والدین توصیه می‌شود که مایعات قندی کمتری، مانند نوشابه، آب میوه و چای شیرین به فرزندشان بدهند.

بیماری لثه

بیماری لثه یا جینجیویت التهاب بافت لثه است که در اثر کوتاهی در رعایت بهداشت دهان و دندان و تشکیل پلاک ایجاد می‌شود. علائم بیماری لثه شامل بوی بد دهان، طعم بد دهان یا خونریزی لثه، به ویژه پس از کشیدن نخ دندان می‌شود. بیماری لثه در نهایت منجر به از دست دادن دندان و آسیب دیدن و تحلیل استخوان می‌شود.

دندان قروچه

دندان قروچه (براکسیسم) عارضه‌ای شایع در میان کودکان دبستانی است که معمولاً نیازی به درمان ندارد و با بالا رفتن سن برطرف می‌شود. اما اگر دندان قروچه ادامه پیدا کند، باعث سردرد، درد دندان و فک می‌شود و به ساییدگی دندان‌ها دامن می‌زند.

مکیدن انگشت شست

اکثر کودکان مکیدن انگشت شست را در بازه سنی 4 ـ 2 سال ترک می‌کنند. اکثر اثرهای ناشی از مکیدن انگشت شست را می‌توان تا سن 6 ـ 5 سالگی، یعنی زمانی که هنوز دندان‌های شیری وجود دارد، برطرف کرد. اما اگر عادت مکیدن انگشت پس از درآمدن دندان‌های دائمی ادامه داشته باشد، مشکلات متعددی به وجود خواهد آمد.

زبان زدن

زبان زدن عادتی است که کودک با فشار دادن بالای زبان به جلوی لب‌ها، حفره دهان را هنگام بلع کاملاً می‌بندد. زبان زدن نیز مانند مکیدن انگشت فشار زیادی را به دندان‌های جلو وارد می‌کند، این فشار دندان‌ها را به تدریج نامرتب می‌کند، مشکلات گفتاری به وجود می‌آورد، غذا خوردن را برای کودک مشکل می‌کند و اختلال اوربایت به وجود می‌آورد.

مکیدن لب

مکیدن لب، یعنی نگهداشتن لب پایین زیر دندان‌های پیشین بالا، نیز منجر به ناهنجاری اوربایت، اختلال گفتار و عادت‌های نامناسبی هنگام غذا خوردن می‌شود که در اثر مکیدن انگشت شست و زبان زدن نیز ایجاد می‌شود.

زود افتادن دندان

اگر قبل از آن که دندان دائمی برای بیرون زدن از لثه آماده شود، دندان شیری در اثر پوسیدگی، آسیب دیدگی یا کمبود فضا در فک بیفتد و اقدامی برای حفظ فضای دندان غائب نشود، بقیه دندان‌ها به سمت این فضای خالی کج می‌شود و دیگر جای کافی برای رشد دندان دائمی باقی نمی‌ماند.

نامرتبی دندان

موارد زیادی باعث ایجاد نامرتبی دندان در کودکان می‌شود که از آن جمله می‌توان به کج شدن دندان‌ها، همپوشانی و روی هم افتادن دندان‌ها، شلوغی دندان‌ها یا ناهنجاری بایت اشاره کرد. نامرتبی دندان‌ها یا مال اکلوژن زمانی پیش می‌آید که فک بالا و پایین هم‌اندازه نباشد. اگر فک بالا بزرگتر از فک پایین باشد، اختلال اوربایت بروز می‌یابد. اما اگر فک پایین بزرگتر باشد، با مشکل آندربایت مواجه خواهیم بود. از علل مشکلات فک و دندان می‌توان به زود افتادن دندان شیری، تصادف یا عادت‌هایی مانند مکیدن انگشت شست اشاره کرد.

درمان‌های مختلف دندانپزشکی کودکان


در کلینیک دندانپزشکی اطفال خدمات درمانی زیادی به بیماران ارائه می شود که عبارتند از:

فلورایدتراپی

فلوراید برای پیشگیری از پوسیدگی و کرم خوردگی دندان موثر است و از تشکیل پلاک و سخت شدن آن روی سطح دندان جلوگیری می‌کند. فلورایدتراپی در کلینیک دندان پزشکی اطفال فقط چند دقیقه طول می‌کشد. از کودک خواسته می‌شود که تا سی دقیقه پس از درمان، دهان را نشوید و چیزی نخورد تا دندان فرصت جذب فلوراید را داشته باشد. فلورایدتراپی با توجه به وضعیت سلامت دندان‌های کودک و توصیه دندانپزشک، هر سه، شش یا دوازده ماه یک بار انجام می‌شود.

سیلانت

سیلانت از دندان‌های کودک در برابر پوسیدگی محافظت می‌کند. سیلانت رزینی پلاستیکی است که روی شیارهای عمیق سطح دندان زده و سفت می‌شود. پس از شیارپوشی دندان، شیارهای ظریف دندان پر و صاف می‌شود و دیگر بستر مناسبی برای جمع شدن پلاک وجود نخواهد داشت. مسواک زدن دندان‌های شیارپوشی شده برای کودک راحت‌تر است و با پر شدن شیارهای روی دندان تاحد زیادی از پوسیدگی دندان جلوگیری می‌شود.

باندینگ

باندینگ روشی محافظه کارانه برای ترمیم لب پر شدن، تغییر رنگ، ترک خوردن یا کج بودن جزیی دندان است. در این روش از مواد سفید رنگ برای زیباتر کردن دندان استفاده می‌شود. این ماده روی دندان چسبانده می‌شود و چون سایه رنگ‌های مختلفی از آن وجود دارد، دندانپزشک می‌تواند رنگی را انتخاب کند که دقیقاً همرنگ بقیه دندان‌های بیمار باشد.

روکش

گاهی اوقات مدتی زیادی از پوسیدگی دندان کودک می‌گذرد و پوسیدگی بخش زیادی از ساختار دندان را از بین برده است. در این شرایط پر کردن دندان بهترین انتخاب برای ترمیم و حفظ دندان محسوب نمی‌شود و بهتر است دندان شیری با روکش استیل ضد زنگ روکش شود. روکش استیل ترمیمی موفقیت‌آمیز برای پوسیدگی‌های بزرگ دندان‌های شیری است.

پر کردن دندان

دندانپزشک ابتدا داروی بی‌حسی را اطراف دندان آسیب دیده تزریق می‌کند، بخش‌های آسیب دیده دندان را برمی‌دارد و سپس با برداشتن ذرات دندان و باکتری‌ها، فضا را برای پر کردن دندان آماده می‌کند. دندانپزشک حفره ایجاد شده را با رزین کامپوزیت پر می‌کند و ماده را با تابش نور مخصوص سفت می‌کند. سپس دندانپزشک دندان را پولیش می‌کند تا ظاهری طبیعی داشته باشد.

عصب‌کشی

عصب‌کشی معمولاً عملی سرپایی است که تحت بی‌حسی موضعی و حین بی‌حسی کامل دندان آسیب دیده انجام می‌شود. دندانپزشک پیش از عصب‌کشی، رابردم را اطراف دندان قرار می‌دهد تا دندان از بقیه دهان جدا شود و از آلودگی پیشگیری شود. سپس دندان پزشک کودکان با دریل ظریف حفره بسیار کوچکی را در دندان ایجاد می‌کند تا به پالپ دندان دسترسی پیدا کند. دندانپزشک تمام بافت پالپ بیمار را با وسایلی کوچک از کل کانال(های) ریشه و اتاق پالپ خارج می‌کند و آنها را با محلول‌های ضدعفونی و آنتی باکتریال ضدعفونی می‌کند. فضای تمیز شده با گوتا پرکا، یک ماده طبیعی لاستیک مانند، پر می‌شود. مرحله نهایی مهر و موم کردن حفره‌ای است که برای دسترسی به کانال(ها) ایجاد شده است.

کشیدن دندان

چنان‌چه کشیدن دندان ضرورت داشته باشد، دندانپزشک کودکان دندان را در جلسات ویزیت دوره‌ای یا یک وقت دیگر می‌کشد. ریشه هر دندان در استخوان فک در حفره دندان قرار دارد و رباط دندان را در حفره دندان نگه می‌دارد. ابتدا دندانپزشک حفره را باز می‌کند و دندان را از رباط نگهدارنده آن جدا می‌کند. هرچند کشیدن دندان معمولاً عملی بسیار سریع است، اما بیمار باید نگرانی‌ها یا نیاز خود به آرام‌بخش را با دندانپزشک در میان بگذارد.

نایت گارد

نایت گارد درمانی ساده و غیرتهاجمی برای دندان قروچه است که از ساییدگی تدریجی و آسیب دیدن ناشی از روی هم فشار دادن دندان‌ها جلوگیری می‌کند. نایت گارد به صورت سفارشی توسط دندانپزشک از موادی نرم ساخته می‌شود تا کاملاً اندازه دندان‌ها باشد. نایت گارد روی دندان‌های بالا یا پایین کودک قرار داده می‌شود تا دندان‌ها روی هم ساییده نشود.

ارتودنسی

دندانپزشک اطفال غالباً اولین فردی است که در جلسات معاینه دوره‌ای متوجه نامرتب بودن دندان‌ها و مشکل داشتن آنها می‌شود و کودک را به متخصص ارتودنسی معرفی می‌کند، متخصص ارتودنسی دندانپزشکی است که در زمینه اصلاح مشکلات مربوط به نامرتب بودن دندان‌ها و یا فک تخصص دارد. متخصص ارتودنسی ضرورت استفاده از بریس و زمان مناسب را برای شروع ارتودنسی و سیم‌کشی دندان‌ها تعیین می‌کند. بهترین سن برای شروع درمان ارتودنسی کودکان در حدود هفت سالگی است.

فضا نگهدارنده

فضا نگهدارنده وسیله‌ای است که فضای مربوط به دندانی را که زود افتاده است، حفظ می‌کند تا دندان دائمی در جای مناسب دربیاید. فضا نگهدارنده اجازه نمی‌دهد که دندان‌های کناری به سمت فضای خالی کج شود و جای دندان دائمی را بگیرد. اگر از فضا نگهدار استفاده نشود، جای کافی برای درآمدن دندان دائمی وجود نخواهد داشت یا دندان دائمی در محل مناسب درنمی‌آید. دندانپزشک پس از جایگذاری فضا نگهدارنده، بر رویش دندان دائمی نظارت می‌کند و فضا نگهدارنده را در زمان مناسب برمی‌دارد.

لیستی از اسامی بهترین متخصصان دندانپزشکی کودکان در تهران


لیستی از اسامی بهترین متخصصان دندانپزشکی کودکان در تهران به همراه آدرس و تلفن را می‌توانید در ادامه این مطلب مشاهده کنید.

دندانپزشکی کودکان دکتر روشنک غفاری
تخصص: دندانپزشکی کودکان
مراکز درمانی فعال: تهران، ونک ، گاندی شمالی نرسیده به کلانتری ١٠٣ گاندی ، دست چپ پلاک ٦ ، طبقه سوم
تلفن: 02188795280


کلینیک تخصصی دندانپزشکی کودکان آرتمن
تخصص: دندانپزشکی کودکان
مراکز درمانی فعال: تهران - چهارراه پاسداران - ابتدای خیابان دولت - خیابان مفاخری - پلاک 12
تلفن: 22580211


مرکز تخصصی دندانپزشکی کودکان غرب تهران
تخصص: دندانپزشکی کودکان
مراکز درمانی فعال: تهران - چهارراه پاسداران - ابتدای خیابان دولت - خیابان مفاخری - پلاک 12
تلفن: 22580211


دکتر بهشته ملک افضلی
تخصص: دندانپزشکی کودکان
مراکز درمانی فعال: تهران - خیابان گیشا ـ نبش خیابان 19 ـ پلاک 2 ـ طبقه اول
تلفن: 88262815


دکتر آتوسا اصغری
تخصص: دندانپزشکی کودکان
مراکز درمانی فعال: تهران - میدان ونک - خیابان ملاصدرا - بعد از شیخ بهایی - ساختمان 208 - واحد 6 - طبقه 2
تلفن: 88615583


دکتر حسین افشار
تخصص: دندانپزشکی کودکان
مراکز درمانی فعال: تهران - خیابان ولیعصر - خیابان میرداماد - نرسیده به آفریقا - زیر پل - پلاک 410 - طبقه 5 - واحد 27
تلفن: 88872729-88675002


دکتر بهناز اسماعیلی
تخصص: دندانپزشکی کودکان
مراکز درمانی فعال: تهران - خیابان شهید بهشتی - ابتدای خیابان مفتح شمالی - نبش کوچه 12 - مرکز پزشکی شایان مهر – طبقه 4
تلفن: 88751759


دکتر بهرام احمدیان
تخصص: دندانپزشکی کودکان
مراکز درمانی فعال: تهران - سهروردی شمالی - بالاتر از تقاطع عباس آباد - کوچه متحیری - پلاک 60 - طبقه دوم
تلفن: 88754863


دکتر ساقی پناهی پور
تخصص: دندانپزشکی کودکان
مراکز درمانی فعال: تهران - پاسداران - مرکز خرید پاسداران - طبقه دوم - واحد یک
تلفن: 22553935 - 22543358


دکتر میترا برادران
تخصص: دندانپزشکی کودکان
مراکز درمانی فعال: تهران - بزرگراه آیت اله کاشانی - نبش خیابان نجف زاده فروتن - ساختمان بوستان - طبقه 3 - واحد 10
تلفن: 44086193-44046409


دکتر پریوش توافقی
تخصص: دندانپزشکی کودکان
مراکز درمانی فعال: تهران - سعادت آباد - میدان کاج - ابتدای سرو غربی - ساختمان پزشکان سینا - طبقه دوم
تلفن: 22141343


دکتر ایلناز صدرا
تخصص: دندانپزشکی کودکان
مراکز درمانی فعال: تهران - بالاتر از چهارراه پونک - نبش کوچه نهم - پلاک 30 - طبقه 3 - واحد 5
تلفن: 44457709


دکتر پریسا مهر اشتیاق
تخصص: دندانپزشکی کودکان
مراکز درمانی فعال: تهران - خیابان شریعتی - بالاتر از میرداماد - جنب مترو شریعتی - کوچه یاس - ساختمان پزشکان سینا - طبقه 3
تلفن: 22919572


دکتر تینا قوامی
تخصص: دندانپزشکی کودکان
مراکز درمانی فعال: تهران - میدان تجریش - خیابان دزاشیب - بعد از آتش نشانی ـ شماره 73 ـ طبقه همکف
تلفن: 22686509


دکتر حسین شرکا
تخصص: دندانپزشکی کودکان
مراکز درمانی فعال: تهران – خیابان شریعتی - بالاتر از خیابان یخچال - ایستگاه مترو قلهک - خیابان شهید کدوئی - ساختمان پزشکان شکوفه - طبقه چهارم - واحد 16
تلفن: 22648723


دکتر راحله شفانه راد
تخصص: دندانپزشکی کودکان
مراکز درمانی فعال: تهران - فلکه سوم تهرانپارس - خیابان 196 غربی - ابتدای خیابان طاهری (121) - نبش خیابان قنادی ناتلی - پلاک 34 - طبقه 4
تلفن: 77739440


دکتر ایما شوندی
تخصص: دندانپزشکی کودکان
مراکز درمانی فعال: تهران - بزرگراه مدرس - خیابان ظفر - نرسیده به نفت - پلاک 200 - واحد 6
تلفن: 22226286


دکتر پارسیه فقیه
تخصص: دندانپزشکی کودکان
مراکز درمانی فعال: تهران - فلکه دوم صادقیه -ابتدای آیت اله کاشانی - برج مینا - طبقه اول - واحد 4 شایان مهر – طبقه 4
تلفن: 44085460


دکتر پریسا سید اخوان
تخصص: دندانپزشکی کودکان
مراکز درمانی فعال: تهران - بلوار میرداماد ـ میدان محسنی ـ خیابان بهروز ـ پلاک 17 ـ واحد 34
تلفن: 22903051


دکتر رزا حقگو
تخصص: دندانپزشکی کودکان
مراکز درمانی فعال: تهران - بلوار کشاورز - خیابان وصال - خیابان ایتالیای شرقی - ساختمان پزشکان ایتالیا - طبقه 4
تلفن: 59 – 88989860


دکتر رضا صبری
تخصص: دندانپزشکی کودکان
مراکز درمانی فعال: تهران - خیابان بهشتی - خیابان داریوش - پلاک 12
تلفن: 88411981


دکتر رکنی
تخصص: دندانپزشکی کودکان
مراکز درمانی فعال: تهران - خیابان آفریقا - کوچه مروارید - نبش کوچه گشایش - پلاک 2
تلفن: 22044221 – 22011866


دکتر ژیلا عباس زاده
تخصص: دندانپزشکی کودکان
مراکز درمانی فعال: تهران - سعادت آباد - بین میدان شهرداری و سرو - نبش خیابان شکوفه - پلاک 1
تلفن: 22353531 – 22353532


دکتر سارا دهقان خلیلی
تخصص: دندانپزشکی کودکان
مراکز درمانی فعال: تهران - خیابان ملاصدرا - بین چهارراه شیراز و شیخ بهایی - روبروی پست بانک - ساختمان فامکو - پلاک 127 - طبقه 2 - واحد 13
تلفن: 88044500


کلینیک تخصصی دندانپزشکی دکتر رضوانی
تخصص: دندانپزشکی کودکان
مراکز درمانی فعال: تهران - پایین‌تر از پل سید خندان - خیابان سهروردی شمالی - نرسیده به میدان پالیزی - پلاک 745 - طبقه دوم - واحد 10
تلفن: 88502584 – 88502586


دکتر سارا سعیدی
تخصص: دندانپزشکی کودکان
مراکز درمانی فعال: تهران - مجیدیه شمالی - خیابان استادحسن بنا - پایین‌تر از ۴ راه پرتوی - نبش کوچه قدس - پلاک ۵۰۹ - واحد ۸
تلفن: 54932632


دکتر سارا مجلل
تخصص: دندانپزشکی کودکان
مراکز درمانی فعال: تهران - خیابان ولیعصر - ابتدای خیابان مطهری - جنب هتل بزرگ تهران - کوچه منصور - بعد از تقاطع عبادی - روبروی درب اورژانس بیمارستان توس - پلاک 27 - طبقه اول
تلفن: 88480190 – 88480197


دکتر آتوسا میردامادی
تخصص: دندانپزشکی کودکان
مراکز درمانی فعال: تهران - پاسداران - ابتدای بوستان 9 - پلاک 135 - طبقه 3 - واحد 7
تلفن: 22775895


دکتر شیرین علیان
تخصص: دندانپزشکی کودکان
مراکز درمانی فعال: تهران - خیابان ولیعصر - روبروی مترو خیابان فاطمی - خیابان عبده - پلاک 55 - طبقه اول - واحد 6
تلفن: 88896485


دکتر سارا مشاوری نیا
تخصص: دندانپزشکی کودکان
مراکز درمانی فعال: تهران - سعادت آباد - میدان کاج - ابتدای سرو شرقی - پلاک 78 - طبقه اول - واحد 9
تلفن: 22083952


دکتر علی رشیدیان
تخصص: دندانپزشکی کودکان
مراکز درمانی فعال: تهران - چهارراه پاسداران - ساختمان پزشکان 370 - طبقه دوم - واحد 8
تلفن: 22587074


دکتر علی کوثری
تخصص: دندانپزشکی کودکان
مراکز درمانی فعال: تهران - خیابان شهید بهشتی ـ خیابان شهید جواد سرافراز ـ ساختمان پزشکی تهران
تلفن: 88731095


دکتر فرشته دهقان منشادی
تخصص: دندانپزشکی کودکان
مراکز درمانی فعال: تهران - خیابان شهید بهشتی - خیابان ششم بخارست (احمد قصیر) - پلاک 15 - واحد 1
تلفن: 88749020 - 88742090


دکتر لیلا کرایه چیان
تخصص: دندانپزشکی کودکان
مراکز درمانی فعال: تهران - بزرگراه رسالت - بین میدان رسالت و چهارراه سرسبز - روبروی نمایندگی تویوتا - پلاک 686 - طبقه 2 - واحد 3 (مرکز لبخند کودک من)
تلفن: 77135269


دکتر مرجان کاظمیان
تخصص: دندانپزشکی کودکان
مراکز درمانی فعال: تهران - زعفرانیه - خیابان مقدس اردبیلی - بین خیابان پسیان و میدان الف - پلاک 98 - طبقه 3 - واحد 301
تلفن: 26204304


دکتر مریم قدس حسینی
تخصص: دندانپزشکی کودکان
مراکز درمانی فعال: تهران - فلکه دوم صادقیه - بلوار فردوس شرق - بین خیابان رامین شمالی و وفاآذر شمالی - جنب مسکن آشنا - پلاک 267 - طبقه دوم غربی
تلفن: 44953001


دکتر مهدی شهرابی
تخصص: دندانپزشکی کودکان
مراکز درمانی فعال: تهران - خیابان شریعتی - بالاتر از میرداماد - جنب پمپ بنزین میرداماد - خیابان شورای - ساختمان پزشکان رازی - طبقه 2 - واحد 6
تلفن: 22877059 - 22877063


دکتر هانیه درویش
تخصص: دندانپزشکی کودکان
مراکز درمانی فعال: تهران - قیطریه - بلوار اندرزگو - نبش خیابان عبداللهی جنوبی - ساختمان پارسیان (72) - طبقه دوم- واحد 16
تلفن: 22237110


دکتر مهسا رکنی
تخصص: دندانپزشکی کودکان
مراکز درمانی فعال: تهران - تهرانپارس - بزرگراه بابایی - خروجی باقری جنوب - خروجی شهرک امید - ضلع شمال شرقی میدان - داخل شهرک - ساختمان پزشکان
تلفن: 77074390 – 77078772


دکتر مهناز فتحی
تخصص: دندانپزشکی کودکان
مراکز درمانی فعال: تهران - خیابان ستارخان - روبروی برق آلستوم - نبش خیابان کاشانی پور - پلاک 3 - طبقه 2
تلفن: 44242444 – 44222048


دکتر ساینا شیرازی
تخصص: دندانپزشکی کودکان
مراکز درمانی فعال: تهران - قیطریه - روبروی پارک - نبش کوچه حدادنژاد - پلاک 105 - طبقه 2 - واحد 6
تلفن: 22200166


دکتر سهیلا احترامی نودهی
تخصص: دندانپزشکی کودکان
مراکز درمانی فعال: تهران - خیابان سید جمال الدین اسد آبادی - نبش کوچه 54 - پلاک 2 - واحد 5
تلفن: 2 – 88066641


دکتر سیده نازیلا صدیق اورعی
تخصص: دندانپزشکی کودکان
مراکز درمانی فعال: تهران - خیابان شریعتی - بلوار میرداماد - میدان مادر - خیابان بهروز - پلاک یک - طبقه سوم - واحد 10
تلفن: 22914460


دکتر شبنم توحیدیان
تخصص: دندانپزشکی کودکان
مراکز درمانی فعال: تهران - بلوار آفریقا - خیابان عاطفی شرقی - پلاک 29 - واحد 7
تلفن: 26204137 – 8


دکتر صدیقه مظفر
تخصص: دندانپزشکی کودکان
مراکز درمانی فعال: تهران - ضلع جنوبی میدان هفت حوض - ابتدای خیابان رضوان غربی - ساختمان پزشکان رضوان - واحد 9
تلفن: 77934470


دکتر طاهره معصوم
تخصص: دندانپزشکی کودکان
مراکز درمانی فعال: تهران - چهارراه پاسداران - خیابان دولت - بین اختیاریه و دیباجی - ساختمان 450 شرقی - مجتمع صدرا - طبقه 5 غربی - واحد 39
تلفن: 22785752


دکتر عاطفه پاکدل
تخصص: دندانپزشکی کودکان
مراکز درمانی فعال: تهران - خیابان شریعتی - بالاتر از میرداماد - کوی منظرنژاد (نیام) - پلاک 60 – واحد 6
تلفن: 22852148


دکتر عطیه ملک محمدی
تخصص: دندانپزشکی کودکان
مراکز درمانی فعال: تهران - میدان کاج - خیابان سرو غربی - ساختمان پزشکان سینا - طبقه همکف - واحد 1
تلفن: 22375325 – 22376141


دکتر علی صالحی راد
تخصص: دندانپزشکی کودکان
مراکز درمانی فعال: تهران - توانیر ـ نرسیده به اتوبان همت ـ پلاک 28 ـ طبقه 2 - واحد 24
تلفن: 88798940


دکتر فاطمه کریمی مفرد
تخصص: دندانپزشکی کودکان
مراکز درمانی فعال: تهران - خیابان قائم مقام فراهانی - پایین‌تر از تقاطع مطهری - ساختمان 139
تلفن: 88833147 - 88312496


دکتر فاطمه کارخانه یوسفی
تخصص: دندانپزشکی کودکان
مراکز درمانی فعال: تهران - تهرانپارس - خیابان فرجام - بین خیابان زرین و رشید - ساختمان 122 - پلاک 162 - طبقه 4 - واحد 10
تلفن: 77719685


دکتر غلامحسین رمضانی
تخصص: دندانپزشکی کودکان
مراکز درمانی فعال: تهران - خیابان عباس آباد - خیابان وزرا - خیابان سوم - پلاک 6 - واحد 4
تلفن: 88718935 - 44338650


کلینیک تخصصی دندانپزشکی دکتر شفیعی
تخصص: دندانپزشکی کودکان
مراکز درمانی فعال: تهران - خیابان رسالت - بعد از چهار راه سرسبز - بین مدائن و رودباری - پلاک 492
تلفن: 77244464